خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

  سلفی گرفتن در مریخ!

  در مریخ! ، سرگرمی،گوناگون، نمناک" href="http://namnak.com/10500-%D8%B3%D9%84%D9%81%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86.html">سلفی ، مریخ

  به تازگی عکس های سلفی بسیاری در فضای مجازی منتشر می شود ولی این بار بازار این عکسها به مریخ نیز رسیده اند حتما برای شما هم جالب است که یک سلفی منحصر به فرد مریخی ببینید در ادامه شما را به دیدن این سلفی عجیبب دعوت میکنیم.

  بازدید : 5,599 نفر

  این روزها انواع و اقسام عکس های سلفی در فضای مجازی دیده شده اند که برخی به شکل منحصر به فرد و عجیبی تهیه شده اند در این بخش عکس سلفی متفاوتی از یک کاوشگر کنجکاوی مشاهده میکنید که در رخنمون ماسه‌سنگ Windjana در منطقه کیمبرلی دهانه گیل مریخ گرفته و به زمین ارسال کرده ‌است.

  این تصاویر با استفاده از دوربینی که بر روی بازوی این کاوشگر نصب شده، به ثبت رسیده است. در نهایت تصاویر مذکور در کنار هم چیده شده و تصویر ترکیبی نهایی را ارائه داده‌اند. پس زمینه تصویر نمایی از چندین لایه ماسه‌سنگی است که به دلیل فرسایش بادی طی سالیان طولانی در مریخ شکل گرفته‌اند.

  در مریخ" href="http://namnak.com/10500-%D8%B3%D9%84%D9%81%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86.html">رباط مریخ پیما ، مریخ ، ربات فضا پیما

  همچنین حفره‌ای با قطر 1.6 ساینتیمتر که توسط کاوشگر در لبه سنگ حفر شده، در یک سوم پایینی چپ تصویر قابل مشاهده است که با برش‌های مایل به خاکستری احاطه شده است. دوربین Mastcam نیز بر روی این حفره نشانه رفته است. نمونه‌های بدست آمده از درون سنگ سپس توسط آزمایشگاه آنبرد کنجکاوی مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته تا ترکیبات شیمیایی آن مشخص شود. در این تصویر، بازوی کنجکاوی که عکس گرفته مشخص نیست. بیشتر تصاویر این منظره موزائیکی در ششصد و سیزدهمین روز مریخی حضور و کار کنجکاوی در مریخ (27 آوریل 2014) ثبت شده است.

  سلفی گرفتن در مریخ!

  یدایش دریاچه ای بزرگ در مریخ + عکس

   

  در مریخ + عکس ، سرگرمی،گوناگون، نمناک" href="http://namnak.com/10249-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%DA%86%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D8%B1%DB%8C%D8%AE.html">سیاره مریخ ، کاوشگر

  روبات مریخ نورد از وجود دریاچه بزرگ در کره مریخ خبر دادد که در ادامه توضیحات کامل در این باره میخوانید.

  بازدید : 3,861 نفر

   

  کره مریخ تنها کره مشابه زمین است که پس از کاوشگری ها و مطالعات فراوان دانشمندان در یافتند که در این کره هم حیات وجود دارد اگرچه رفتن به کرات دیگر فقط برای دانشمندان مقدور بود اما در سالهای نه چندان دور تکنولوژی آن قدر پیشرفت خواهد کرد که همه انسانها به راحتی به مریخ سفر کرده و حیات جدیدی را در آنجا شروع کنند.به تازگی روبات مریخ نورد موفق به کشف منطقه ای در سیاره سرخ شده که روزگاری یک دریاچه بوده است گرچه در ظاهر بخشی از یک منطقه کوهستانی به شمار می آید اما درحقیقت بازمانده دریاچه ای بزرگ است.

  در سیاره مریخ " href="http://namnak.com/10249-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%DA%86%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D8%B1%DB%8C%D8%AE.html">سیاره مریخ ، کاوشگر ، ناسا

  این کشف مهم در گودال Gale صورت گرفته است. این گودال به وسیله رسوبات دریاچه ای بزرگی و طی میلیونها سال شکل گرفته است.مایکل میر دانشمند ارشد برنامه اکتشافات مریخ در ناسا می گوید: گودال Gale در گذشته های دور دریاچه ای بزرگ در بستر خود داشته و حتی شاید یک سری دریاچه. این دریاچه یا دریاچه ها آنقدر بزرگ بوده اند تا میلیونها سال در سطح مریخ وجود داشته اند.  البته این نخستین بار نیست که تیم تحقیقاتی پروژه مریخ نورد کنجکاوی به این نتیجه می رسد که روزگاری در گودال Gale دریاچه ای وجود داشته است. آنها سال گذشته نیز با استناد به یافته های مریخ نورد کنجکاوی به این نتیجه رسیدند که در محل فرود این روبات در سطح سیاره سرخ دریاچه آب شیرینی وجود داشته است. البته این دریاچه به دلیل تحلیل اتمسفر قطور مریخ به تدریج تبخیر شده است.  اکنون دانشمندان ناسا تصویر ذهنی روشن تری از گودال Gale در ذهن دارند. آنها به این نتیجه رسیده اند که احتمالا آب دریاچه سرتاسر عرض 154 کیلومتر گودال را پوشانده بوده است، فرآیندی که گفته می شود بیش از 3 میلیارد سال پیش روی داده است.  به عقیده این دانشمندان نقاط برجسته اطراف این ن گودال که تا 5 کیلومتر هم ارتفاع دارند ناشی از چرخه تکراری شکل گیری و فرسایش رسوبات بوده است. 

   
   

  این مطلب تا کنون 7 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : دریاچه ,مریخ ,گودال ,کنجکاوی ,بوده ,gale ,گودال gale ,مریخ نورد ,وجود داشته ,فضای مجازی ,نورد کنجکاوی ,

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر